October 20, 2020

Mission Z. Turning Me into We (гра на командну роботу)

This content is not available in your language

Мета: заохочення групи дітей до спільної результативної діяльності, об’єднання учасників групи для спільного вирішення поставлених завдань, розвиток вміння висловлювати симпатію і повагу один до одного.

Матеріали: м’яч, фліп-чартовий папір 2-3 штуки, ручки або фломастери, конверт червоного кольору і видрукувані пазли в середині (завдання – якнайшвидше скласти пазли).

Хід завдання: потрібно видрукувати усім учасника листок із завданнями, в якому є опис того, що потрібно зробити (Додаток 1, завдання можна міняти на ваш розсуд). Якщо є можливість, включити на проекторі відлік часу 45 хв. Коли почнеться відлік, діти повинні зрозуміти, що час пішов і потрібно виконувати завдання. Діти не мають права просити допомоги і підказки у волонтерів, а згуртуватись і самостійно виконати всі завдання. Після того, як час пройшов, потрібно обговорити з дітьми хід подій, особливо якщо вони не встигли виконати всі завдання за 45 хв.

Обговорення

 1. На вашу думку, що таке робота в команді?
 2. Що було для вас найважче?
 3. Як вам працювати в команді?
 4. Як ви змогли домовлятись?
 5. Як ви думаєте, для чого були ці завдання?
 6. Що таке робота в команді?
 7. Як ви думаєте, чому ви не встигли виконати всі завдання? (якщо вийшов час раніше)

Нотатки для волонтера для обговорення з дітьми:

 • Усюди ви будете стикатись з тим, що потрібно працювати в команді. Зараз у школі, пізніше в навчальному закладі і звичайно ж на роботі.
 • Перш за все, працюючи в групі, ви зможете більш якісно виконувати свою роботу. Як каже народна мудрість, «одна голова - добре, а дві – краще».
 • Якщо у вас є команда людей, що працюють разом для досягнення єдиної мети, результат буде кращим. Немає двох людей, що думали б однаково, тому якщо у вас є група людей, що працює разом, то з великою ймовірністю може з'явитися ідея або рішення проблеми, про яке інші не здогадувалися.
 • Працювати в команді дуже важливо.
 • Щоб працювати спільно, потрібно вміти домовлятись, слухати думки інших, адже в кожного можуть бути багато цікавих і корисних ідей.
 • Не забувати те, що в команді всі рівні, потрібно ставитись один до одного з повагою, не критикувати, поважати думку інших, навіть якщо ви з чимось не згідні.
 • Наводити аргументи, якщо ви вважаєте, що можете зробити щось трохи краще та якісніше, переконувати спокійно. Контролювати емоції.
 • Не забувати ділитись обов’язками і завданнями, не робити все самому.
 • Якщо в групі є людина, яка проявляє лідерські якості, це не означає, що ця людина керує всім, просто інколи вона бере більше ініціативи на себе, але враховує думки всіх і радиться зі всією командою.
 • Ні в якому разі не сміятись з інших, не наголошувати на чиїсь невдачі чи слабкі сторони, повинна бути максимальна підтримка від усіх.