— Прийомні батьки — подружжя або особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли для спільного проживання та виховання від 1 до 4 прийомних дітей. (гл. 201 Сімейного кодексу України).
— Батьки-вихователі — подружжя або особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли для спільного проживання та виховання від 5 до 10 дітей, враховуючи біологічних (гл. 202 Сімейного кодексу України).
Суть послуги:
Прийомні батьки\батьки-вихователі приймають прийомних дітей на довготривале перебування. Батьки забезпечують всі необхідні для благополучного розвитку умови виховання та опіки. Батьки вважаються законними представниками дитини, проте, за дитиною залишається, статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, пільги та квоти, відповідні до статусу, прізвище та право на спадок від біологічної сімʼї, на відміну від усиновлення.
Прийомні діти проживають і виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку або до закінчення НЗ. Прийомні діти з інвалідністю можуть виховуватися в прийомній сімʼї до 23 років.
Держава щомісячно виділяє 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімумів. Прийомні батьки отримують грошове забезпечення у розмірі одного прожиткового мінімуму за кожну прийомну дитину.
Send us your questions by filling out our questionnarie